waskastandardszerokamalastandardduza 
Konferencja podsumowująca projekt „Razem dla Polski Wschodniej”
środa, 14 grudnia 2011 00:00

W Ciechanowcu, 29 września 2011 r., odbyła się konferencja podsumowująca projekt nr PO PW 01.04.04-00-006/09 pod nazwą „Razem dla Polski Wschodniej”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013.

Spotkanie otwarte zostało przez Burmistrza Ciechanowca - Mirosława Reczko, a następnie głos zabrała koordynator projektu – Marzena Kendzierska. W swojej wypowiedzi zawarła informację na temat życia projektu, począwszy od złożenia wniosku o dofinansowanie, aż do chwili obecnej. Nie zabrakło wiadomości dotyczących rzeczowo – finansowej realizacji projektu, wartości dofinansowania, wkładu własnego i wskaźników produktu. Następnie uczestnicy konferencji obejrzeli materiał filmowy promujący projekt, a obrazujący potencjał gospodarczy, turystyczny i kulturowy Polski Wschodniej. W filmie podkreślano rolę absorpcji funduszy unijnych, jako jednego z kluczowych czynników umożliwiających realizację zadań inwestycyjnych, zarówno w zakresie infrastruktury (drogi, ochrona środowiska), jak i budowy kapitału społecznego, m.in.: w zakresie edukacji przedszkolnej. W kolejnym punkcie konferencji dr Łukasz Konopielko - ekspert w projekcie - zaprezentował wyniki badania z ostatniego spotkania grupy badawczej w gminie Jastków, dotyczącego przewag regionów wschodnich.

Kluczowym punktem konferencji była prezentacja przez prof. Uniwersytetu w Białymstoku Bogusława Plawgo, opracowanej na potrzeby realizacji projektu, strategii Polski Wschodniej. W swoim wystąpieniu profesor przedstawił po krótce ogólną treść opracowanego dokumentu, silne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia regionu Polski Wschodniej oraz omówił postawioną w dokumencie misję, tj.: „Polska Wschodnia rozwija się najszybciej dzięki skutecznemu wykorzystaniu wspólnych potencjałów rozwojowych” i wizję „Polska Wschodnia stanie się wzorem rozwoju w warunkach peryferyjnego położenia i zmniejszy dystans do regionów wysoko rozwiniętych.

Konferencję podsumował Burmistrz CIechanowca dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu za włożony wysiłek i wkład pracy, a także nawołując do wspólnego angażowania się w rozwój regionu i podejmowania nowych inicjatyw z tym związanych.

 

<<  Grudzień 2023  >>
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Cały rok

logo_aga

Fundusze Europejskie – dla rozwoju Polski Wschodniej


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej

 
Designed by Templatka.pl